Leden 2015

Do bahna já nepudu!

31. ledna 2015 v 8:00 | LeaSar |  Příběhy ze života
Celkem jsem přemýšlela, zda tento článek dát do postřehů a úvah, nebo do Příběhů ze života (a pak jsem přemýšlela, jestli náhodou tyhle rubriky nejsou blbě nazvané), ale nakonec výběr padl na příběh ze života, protože i sem se úvahy a postřehy dají vecpat.

O čem dnes tedy bude řeč? O bahně. O té ďábelské věci, která se tvoří pokud možno nejlépe u branek výběhů, a člověk se diví, odkud se sakra berou ty hluboké jámy plné bahna a vody, do kterých by člověk potřeboval rybářské holiny po pás, protože jinak se ke svému koni na 100% nedostane. A teď si představte, že váš kůň je zhýčkaná panička, která přece takovou věci nebude chodit.

Zlé jazyky

29. ledna 2015 v 8:00 | LeaSar |  Příběhy ze života
Když jsem se poprvé zamilovala do koní, bylo mi teprve sedm let. Bylo to tím, že na mě z poličky u koberce ve staré skříni vykoukly staré knížky mé sestry.
Od té doby u mě probíhaly snahy dostat se někam na jízdárnu a začít jezdit. To se mi nesplnilo prakticky nikdy.

Vyber si

26. ledna 2015 v 12:32 | LeaSar |  Téma týdne
Zajímavá shoda náhod se dnes stala. Téma "Vyber si" totiž nejenom nabízí opravdu obsáhlou nabídku zamyšlení, ale navíc přesně zapadá do toho, čemu chci tento blog hlavně věnovat.

Prosím tedy o pozornost při čtení mého článku na téma týdne: Vyber si.

Kate- Můj začátek

26. ledna 2015 v 9:30 | Kate |  Příběhy ze života
Ahoj, já jsem Kate, druhá adminka tohoto blogu. Ráda bych se představila tím, že vám napíši o svých jezdeckých začátcích.

Můj příběh s koňmi začíná v pěti letech, tehdy jsem po nehodě utrpěla vážné poranění zad.Jednou z přijatelnějších možností léčby byla jízda na koni. Proto mi byla pořízena malá rezavá ponička, na kterou mám plno vzpomínek. Byla to taková mrňavá mrška co všechny kousala a štípala. Tedy až na mě, mě totiž hladila čumákem a šátrala mi po kapsách, kde co mám schovaného k smlsnutí. Ona by totiž za kostku cukru i do ohně skočila. Byla to opravdu šikovná holka, se kterou jsem zvládla ve svým sedmi letech skočit i 75 cm. Zúčastnily jsme se a vyhrály dokonce i hobby závody. Zkrátka a dobře to byla ta nejúžasnější ponička, která by pro mne udělala vše, co mi na očích viděla. Jenže hezké příběhy často nemají svůj krásný happy end.

Letem úvodem

23. ledna 2015 v 23:38 | LeaSar |  Příběhy ze života
jak to všechno začalo? To bychom se asi dostali hodně daleko do minulosti. Když si to odpočítám dle let... tak to začalo někdy v roce 2008 na pastvině u obce Křepkovice. Kde se páslo stádo přibližně 6, nebo snad sedmi koní. Na první pohled týraných. Mezi nimi byl i mladý hřebec Kašmír. První Isabel kůň, jakého jsem spatřila. O tři dny později to byl Merlin, má věčná a nekonečná láska, která mi nebyla souzena.

Pokud poté vynechám rok 2009, a hřebce plemen Quarter Horse, Gamblin Bueno Chex, hromadu nádherných izabel včetně vyhlédnuté kobylky Trigy u pana Jelínka v Kývalce, a další stádo žlutých koní v Praze Dehtáry u pana Helfera, včetně nádherného dvouletého hřebečka Joeyho, kteří jsou spíše krátkodobé zaplácnutí, které by jen natáhlo tenhle článek do dalších nekonečných dálav (už i tak si to vyžádalo jeden, vcelku obsáhlý, odstavec), tak se můžeme přesunout rovnou do Října loňského roku, tedy roku 2014, a mému okamžitému zamilování se do klisny, jenž prakticky splňovala vše, co jsem od koně svých snů požadovala.