Vyber si

26. ledna 2015 v 12:32 | LeaSar |  Téma týdne
Zajímavá shoda náhod se dnes stala. Téma "Vyber si" totiž nejenom nabízí opravdu obsáhlou nabídku zamyšlení, ale navíc přesně zapadá do toho, čemu chci tento blog hlavně věnovat.

Prosím tedy o pozornost při čtení mého článku na téma týdne: Vyber si.

Plnohodnotně po koni toužím minimálně pět let. To proto, že jakékoliv breky holčičky do 15 let neberu jako relevantní a skutečně oprávněné. Samo sebou občas byly chvíle, kdy jsem koně nechtěla, nebo spíš nepotřebovala. Například vždy pár týdnů, kdy jsem si myslela, že jsem konečně našla stáj snů, kde už konečně se něco naučím. Haha, povídali, že mu hráli.

Takže jsem zase skončila u projíždění inzerátů na internetu a hledání toho pravého koně.

Nebudu vám lhát, já prostě chtěla izabelu, nejlépe Kinskou, spokojila bych se ale i s ČT, a přes to nejel vlak.

Po nějakém roce jsem už koukala na každého hezkého koně, co se mi líbil. A nakonec na každého koně za nízkou cenu. nezájem, jestli je to odstávče, roček, nebo dospělý kůň, ačkoliv maximální věkovou hranici jsem samozřejmě stanovenou měla.

jen ty ceny zkrátka byly moc vysoké. nejníže jsem se dostala na 20 tisíc. Byla jsem ochotna slevit z nároků na izabelu a pořídit si ryzou klisnu, však... ryzák dá i izabel, když máte štěstí. A proto v mém hledáčku spočinula dvouletá ryzka u Písku.

Už jsem počítala peníze, co bych za ni dala, když jsem na FB našla inzerci, kde nabízeli žlutou kobylku, za pro mě přijatelný peníz.

Pár dohod, sehnání dopravy, posouzení kobylky a fíííí... z Olomouce nějakých 300 kilometrů až sem ke mě.

Je to zvláštní. Jakýsi anděl strážný nade mnou drží ochranou ruku, neboť bych udělala největší chybu v životě, pořídit si surového koně bez výcviku. Jsem v tomhle ohledu hloupý člověk, nejednám příliš rozumně. A přesto jsem nakonec dokázala vybrat moudře. Krásnou kobylku, jenž splnila 98% mého očekávání, vhodná i pro začátečníka. To je Sára. Moje vybraná Sára :)

Náš první den spolu, když mi moje zlatá baronka přijela :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama