Letem úvodem

23. ledna 2015 v 23:38 | LeaSar |  Příběhy ze života
jak to všechno začalo? To bychom se asi dostali hodně daleko do minulosti. Když si to odpočítám dle let... tak to začalo někdy v roce 2008 na pastvině u obce Křepkovice. Kde se páslo stádo přibližně 6, nebo snad sedmi koní. Na první pohled týraných. Mezi nimi byl i mladý hřebec Kašmír. První Isabel kůň, jakého jsem spatřila. O tři dny později to byl Merlin, má věčná a nekonečná láska, která mi nebyla souzena.

Pokud poté vynechám rok 2009, a hřebce plemen Quarter Horse, Gamblin Bueno Chex, hromadu nádherných izabel včetně vyhlédnuté kobylky Trigy u pana Jelínka v Kývalce, a další stádo žlutých koní v Praze Dehtáry u pana Helfera, včetně nádherného dvouletého hřebečka Joeyho, kteří jsou spíše krátkodobé zaplácnutí, které by jen natáhlo tenhle článek do dalších nekonečných dálav (už i tak si to vyžádalo jeden, vcelku obsáhlý, odstavec), tak se můžeme přesunout rovnou do Října loňského roku, tedy roku 2014, a mému okamžitému zamilování se do klisny, jenž prakticky splňovala vše, co jsem od koně svých snů požadovala.Nejsem zkušená, vlastně naopak, jsem věčný začátečník, co toho moc neumí kromě vcelku ucházejícího až skutečně dobrého hřebelcování, a fotografování koní. Ale od chvíle, co jsem se zamilovala do valacha Merlina věděla jsem, že chci izabelu.

Konec tečka, žádný: přiježděný kůň s adekvátní reakcí, vhodný pro začátečníka, který nekope, nekouše a je mu nejlépe 5 let. Prostě jsem chtěla Isabel koně, nejlépe kobylu, bez výrazných bílých odznaků na nohou a pouze s bílou hvězdičkou na čele, žádná lysinka.

A tak to začalo, hodiny strávený na bazoši a všude jinde, vyhledávajíc koně snů. A že jich bylo... plno jich bylo! Různého věku, pohlaví, plemene, tréninku. Jen pár z nich jsem napsala a jen jednu z nich navštívila. Abych pak řekla, ne, nechci ji.

Ale možná je to dobře, jak jinak si představit, že jednoho krásného říjnového dne si takhle na mobilu otevřu facebook a uvidím tam inzerát bez fotky o prodeji žluté kobyly, zavolám na něj, a během měsíce se mi ta žlutá kráska už pase ve výběhu.

Takže co k tomu říci? Tenhle blog jsem založila za účelem psaní o tom ,jak nám to s kobylkou Sárou jde, a připojovat různé vlastní i naučené poznatky. Jde mi i o podporu lidí jako jsem já, kteří si chtějí zkrátka splnit sen, nehledě na zlé jazyky okolo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama