Zlé jazyky

29. ledna 2015 v 8:00 | LeaSar |  Příběhy ze života
Když jsem se poprvé zamilovala do koní, bylo mi teprve sedm let. Bylo to tím, že na mě z poličky u koberce ve staré skříni vykoukly staré knížky mé sestry.
Od té doby u mě probíhaly snahy dostat se někam na jízdárnu a začít jezdit. To se mi nesplnilo prakticky nikdy.

Kamkoliv jsem přišla, celý den se pracovalo a pak se šlo domů, na koníky nějak nezbýval ten důležitý čas. Jinde mě vyhnal kolektiv, což se, nebudeme si nic nalhávat, v jízdárnách tak bývá. Celé to mnohaleté období se točilo okolo toho, že někde nebylo místo, jinde jsem si nesedla, někde mě měli jen jako pracovní sílu. Nemálo se stávalo, že jsem se dostala do míst kam naprostému začátečníkovi osedlali koně pro začátečníka naprosto nevhodného. Kousavého nepříjemného, dokonce i mladou remontu mi dali.

Zkrátka a dobře, kromě hřebelcování, neumím prakticky vůbec nic.
Tak jak to k tomu přijde, že jsem si pořídila vlastního koně? Proč nechodím nikam do kroužku a neučím se? Že prej jen toho koně zkazím.
A přesto. Když jsem na své klisně seděla poprvé, tak během těch chvil jsem si uvědomila, že někde bylo něco špatně. Ano, je pravda, že hned na začátku jsem ze své klisny žuchla rovnou do sněhu. Pro mou zlatou baronku totiž bylo moc mainstream klusat po vyšlapané cestě v hlubokém sněhu a radši se mi brodila přes závěje dlouhým klusem a já se neudržela a už jsem si to odporoučela do sněhový duchny. Ale pak náhle se zklidnila se a v mžiku z ní byl dokonalý kůň. Poslechla na slovo, udělala vše, stačily jemné pobídky. Je to kobyla, za kterou bych kdysi v jakékoliv jízdárně platila zlatem, jen abych se na ní mohla učit jezdit. Na žádném takovém koni jsem před tím zkrátka neseděla, a že jsem seděla i na klisně s profesionálním výcvikem pro výuku jízdy začátečníků.
Udělala jsem plno chyb. Je jisté, že pořízení Sáry se do chyb v rámci financí zahrnuje taky, ale ze všech koní, které jsem si mohla vybrat jsem vybrala takového, na kterém mám ty největší šance naučit se doopravdy jezdit, neboť jakého jiného koně pro začátečníka si vybrat, než klisnu, jenž začátečníky vozila a má výcvik i pro hiporehabilitaci?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama