Únor 2015

Ještě tohle, ještě tamto

26. února 2015 v 8:00 | Lea Sar |  Téma týdne
Když si koupíte koně a přivezou vám ho tak, že teda máte koně a máte na něm starou ohlávku, asi dříve nebo později budete muset do koně začít investovat. Stovky, tisíce... já už oficiálně atakuji 10 tisíc jen za věci pro koně. A bylo by toho víc, nemít již některé to vybavení doma z dob dávno minulých. I když pochybuji, že ta jezdecká helma mě kdy před něčím ochrání, za tu cenu za kterou jsem ji koupila (a jelikož ji pořád zapomínám nosit). Zato kentaur kožené boty s bočním zipem za 1300,- by se již počítat musely, i společně s rajtkama a bednou plnou čištění.

O uzdečkách, koních a lidech #2

20. února 2015 v 10:30 | LeaSar |  Postřehy a úvahy
Tohle je přesně ten důvod proč jsem v prvním déle nechtěla mluvit o množství uzdeček. Jsou to teprve ani ne dva měsíce od koupi první uzdečky a už mám druhou. A vím minimálně o jedné další, kterou si musím na 90% koupit.

Co na to říct, asi bude i třetí díl. Nebo raději ne? No nic, vraťme se k věci o které chci mluvit. Zase o uzdečkách.

Strach uvnitř mě

16. února 2015 v 12:10 | LeaSar |  Téma týdne
O ztrátě zaměstnání jsem již psala v článku předešlém. I o tom, co na něj platí. Ale přesto se tomu tématu budu věnovat znova, v novém tématu týdne, který na toto téma navazuje, možná mu předchází, ale současně i stále pokračuje. Strach, který člověka hlodá zevnitř a nedává mu klidného spánku. Ten nezmizí na dlouho, vrací se a hlodá dál, dokud nemáte jistotu, že nemá proč.

Lék na všechnu bolest

16. února 2015 v 2:06 | LeaSar |  Téma týdne
Někdy se člověku stanou ošklivé věci. Například, když šest a půl hodiny v kuse stojí, maká jako šroub a tedy pracuje a vydělává, aby po těžké šichtě, protože čtvrtek je den velkých akcí a slev, si jej pozvali k řediteli, který mu řekne, že není dost dobrý na to, aby u nich dělal pokladní, ať si sebere svých pět švestek a vypadne, a věci co od nich nafasoval musí všechny přeprat a vyžehlit. Na to se jim tedy můžu zvysoka vykašlat, abych řekla pravdu, dostanou možná tak poslední tričko a vestu přeprané, a složené ale jinak jako vytažené krávě z huby.

proč mám radši mrkve, nežli jabka

11. února 2015 v 10:00 | LeaSar |  Postřehy a úvahy
Koně máme rádi. A chceme, aby i kůň měl rád nás. Nebo jak správně říci dle příruček, rad trenérů a dalších profesionálů: aby nás kůň respektoval. V rámci naší snahy o získání tohoto respektu se využívá i forma odměňování za dobře dovedenou práci v podobě pamlsků.

Tedy tak by to samozřejmě mělo být, ale každej ten 'levej' koňák svému koni dopřeje tyhle pamlsky mnohem častěji, i když vlastně koník nic neudělal, jen se tváří mile a nebo je v papírech s jeho jménem napsané naše jméno. Ať už je to jakkoliv, tak mezi tradiční, zdravé a pro koně vhodné pochoutky se nejčastěji řadí jablka, mrkve a suchý chléb a rohlíky.

No... je to už hódně dlouho, co jsem naposledy nějakému koni dala rohlík ,nebo chléb. Zato velice často koním kupuji mrkve a jablka. Tedy, teď už spíš jen mrkev. Protože jsem se po dlouhodobém uvažování rozhodla preferovat jen tuto zeleninu nad sladkými jablíčky.

Proč že mám tedy radši mrkve než-li jablka? Z mnoha důvodů:

O uzdečkách, koních a lidech

5. února 2015 v 2:41 | LeaSar |  Postřehy a úvahy
Každý kdo má koně, nebo ke koním chodí a jezdí, má ve svém koňáckém repertoáru alespoň jednu uzdečku. No a někteří jich maj třeba dvacet. Pokud byste třeba na youtube chtěli takovou uzdečkovou sbírečku nějaké té slečny vidět a shlédnout od začátku až dokonce, vymezte si na to aspoň tak 15-20 minut, pokud k tomu chcete přidat ještě obsah jejich beden s čištěním, které mají bezdůvodně asi tři a sestavu ohlávek všech různých barev, doporučuji tak 2-3 hodiny (ale věřte, že to bude ztracený čas). Ono, kdybyste měli doma jen uzdečku jednu, možná ještě tak dvě, tak by bylo moc mainstream o tom nějaké video vůbec točit.

Já se ale nechci bavit o tom, jaké množství uzdeček je ještě OK a který už ne tak moc OK. Pojďme se bavit o uzdečkách a hlavách.