Ještě tohle, ještě tamto

26. února 2015 v 8:00 | Lea Sar |  Téma týdne
Když si koupíte koně a přivezou vám ho tak, že teda máte koně a máte na něm starou ohlávku, asi dříve nebo později budete muset do koně začít investovat. Stovky, tisíce... já už oficiálně atakuji 10 tisíc jen za věci pro koně. A bylo by toho víc, nemít již některé to vybavení doma z dob dávno minulých. I když pochybuji, že ta jezdecká helma mě kdy před něčím ochrání, za tu cenu za kterou jsem ji koupila (a jelikož ji pořád zapomínám nosit). Zato kentaur kožené boty s bočním zipem za 1300,- by se již počítat musely, i společně s rajtkama a bednou plnou čištění.

Jenže to není všechno co člověk potřebuje víme? Ačkoliv já sama mám vlastně vystaráno (i když nové jezdecké rukavice by se šikly), problém byla Sára. Což o to, ohlávky mám, jednu už sice zničenou, další je jí (ač je to full) malá ale stále mi zbývají dvě, její původní a vínová vypodložená, nesmím samozřejmě zapomenout na černou koženou ohlávku, která je mi sice k prdu protože do výběhu ji s koženou ohlávko uasi fakt nepustím, ale vypadá luxusně na fotkách a mám k ní show řetízkové vodítko. I provazovou ohlávku jsem dostala darem. Ale tady končí sranda. Začíná se.
Moje kobylka je herečka obrovská, co nejde do bahna, fungovalo na ni provléknuté vodítk opřes čumák. jenže přece nebudu v bahně tahat show vodítko z pravé kůže, to přece nejde. Jak bych ji přivázala. Musela bych sebou brát i své druhé vodítko. Inu... nedalo se nic dělat, koupila jsem si dvoumerové řetízkové vodítko s nylonovým koncem, a k tomu jsem si pořídila mazání na kůži, suma sumárun 400 korun v "háji". Mám zranění na kobyle? A k tomu ještě bradavice na čumáku? 200 korun v lékárně, a ještě nejspíš utratím další.
A další výdaje následují, uzdečka Constance mě vyšla na nějakých 1150,-, má navíc zlaté kování a já chtěla udidlo, které by ladilo, takže argetanové udidlo, a když už jsem byla u toho tak hnědý poprsák s martingalem dohromady za 1300,-.
Druhá uzdečka Lea, 1095,-.
Už jsme na celkem pěkné finanční částce, viďte. Jenže to stále není vše, jsme teprve ani ne v polovině celkové momentální částky. Další bylo samozřejmě sedlo, momentálně mám sedlo za 2000,- hnědé, doufám že jí bude, mohlo by, jen mám strach že je vzadu příliš úzké. Je ovšem úplně holé, takže sjem byla nucena sehnat vybavení. To bohužel nebylo možné sehnat na jedné jediné stránce, prodražilo se mi to tedy o poštovné. Nylonové třmenové řemeny za 260,-, neoprenový podbřišník za 590,-, třmeny za 200,-.
K sedlu samozřejmě patří i podsedlová dečka. Měla jsem vyhlédnutou jednu nádhernou, a při té příležitosti jsem přikoupila červené gumičky, potrhávací hřeben a pinzetu na klíšťata (ta se teda asi nepočítá, když ji chci spíš na svou kočku, ale ok). Jenže podsedlová dečka mého výběru se již nevyrábí. Takže jsem ji nakonec zrušila, neboť jsem si na jejich stránkách nevybrala náhradní, a platím pouze zbytek, kvůli poštovnému je to za nějakých cca 200 Kč.
Musela jsem se tedy poohlédnout po jiné podsedlové dečce. Nakonec se mi šije na míru rovnou společně s čabrakou je čas udělat pátá 1150 korunám českým ve prospěch výrobce.
Blížíme se do finále, jste připraveni?
Konečně, dle mých výpočtů prozatím poslední investice. Jsem zastánce bezudidlového uždění a rozhodla jsem se, že si pořídím bitless uzdečku. Ze začátku jsem byla rozhodnuta pro norton koženou, ale nakonec dávám přednost AIVA provazovým výrobkům, rovnou s otěžemi. 950,- bylo mi ctí si vás vydělat.
Bohužel pro mne, není to konečná částka. Bandáže, chrániče, odpocka, krmivo. Nemluvě o tom, že samozřejmě musím platit ustájení, kováře, veterináře... Drahé, drahé, drahé a ještě dražší.
Je pravda, že u velké části těch věcí jsem si navymýšlela já, v bazaru seženete uzdečky, podsedlovky a další věci mnohem, mnohem levněji, ale já chtěla vlastní a nové, a ještě mě napadlo tohle a potom mě napadlo tamto (hlavně ty červené gumičky jsou sakra jen výmysl mě, že na mé isabele budou vypadat pěkně.

A poučení na závěr. Pro ty malé mladé holčičky. Patřila jsem mezi vás, a koně jsem toužebně chtěla... nechte rodiče oddychnout, pokud zrovna nevyděláváte statisíce, tak je takový kůň doopravdy likvidační, jak jsem sama na vlastní kůžu zjistila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | Web | 26. února 2015 v 9:59 | Reagovat

Ale kůň je to krásný. :) hlavně si plnit sny :)

2 Lady≈Claire Lady≈Claire | E-mail | Web | 1. března 2015 v 9:25 | Reagovat

Já jsem si vždy přála mít tu možnost, bohužel na to nemáme peníze..
Buď ráda za tu možnost.

3 equus-universe equus-universe | Web | 1. března 2015 v 15:17 | Reagovat

[2]:jistě, jsem šťastná za tu možnost, ale pokud si hodně rychle nenajdu práci, nebo alespoň brigádu, o kobylku přijdu.
Sice uvažuji o bezplatném pronájmu pro někoho, ale nevím jak to všechno bude...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama