Strach uvnitř mě

16. února 2015 v 12:10 | LeaSar |  Téma týdne
O ztrátě zaměstnání jsem již psala v článku předešlém. I o tom, co na něj platí. Ale přesto se tomu tématu budu věnovat znova, v novém tématu týdne, který na toto téma navazuje, možná mu předchází, ale současně i stále pokračuje. Strach, který člověka hlodá zevnitř a nedává mu klidného spánku. Ten nezmizí na dlouho, vrací se a hlodá dál, dokud nemáte jistotu, že nemá proč.Můžu si za to vlastně, sama. Udělat takovou blbost, s nestálou prací si pořídit kobylu. A pak se divit, že mě ještě ve zkušební době vyhodí. Co jsem si myslela? Vlastně nic, myslela sem, že mi práce zůstane, ale o tom to teď není.

Že už tam nepracuji má i své výhody. Jenže jsou zastíněné skutečností, že je tam jedna velká nevýhoda. Bez práce nejsou koláče a hlavně nejsou peníze. Koláč vám může aspoň upéct máma, když hezky poprosíte. Ale kdo vám dá peníze na kobylu, když ji jednak před celou rodinou skrýváte a když to vyjde na několik tisíc?

A k tomu si přiřaďme náhlý problém se samotnou kobylkou. Odrbává si zadní pravou nohu, takřka do krve, a na nose jí vyrazily bradavičky. A já najednou zjišťuji, jak je ten plat strašně malý, jak strašně chybí, když tady není.

Mám strašný strach. Strach, že neseženu práci a peníze včas. Strach, že o Sáru nadobro přijdu. Že si Sára k tomu ještě ublíží. Ten strach stále hlodá a hlodá. Nedá vám nikdy pokoj. Mě nedal. Dá se na něj zapomenout, odstranit ho aspoň dočasně, ale víte že tam je, a že má pravdu. Aspoň z části.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Limeo Limeo | E-mail | Web | 17. února 2015 v 14:49 | Reagovat

Neznám důvod, proč jsi přišla o zaměstnání, ale musí to být těžké - když jsi jej ztratila kvůli něčemu nebo někomu, koho máš ráda... Já zatím nepracuji, ale tento pocit znám, když se člověk bojí, že to nezvládne tak, jak si představuje a když zná následky, které to bude mít...
Určitě ti přeji odně štěstí při hledání nové práce a Sáře hodně zdraví ;-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama