Péče o vybavení

1. března 2015 v 10:00 | LeaSar |  Postřehy a úvahy
Sedla a uzdečky z pravé kůže, jooo, ty se musí mazat. Hezky pravidelně a pečlivě, jinak kůže stvrdne. Kůže se musí impregnovat. Vadí jí voda, vadí jí vedro, vadí jí sníh. Alespoň do doby, než na ni aplikujeme balzám na kůži. U starých roky nemazaných věcí je potřeba i olej, a nejlépe pořídit i mýdlo. No je toho hodně. Ale ne každý to ví.

I já si pořídila balzám spíš z prostého rozhodnutí že, když už objednávám jinou věc, která byla poměrně levná ,tak ať se mi ta koupě vyplatí, tak šup, koupíme balzám, u nich byl levnej, a rovnou se půjde mazat. Mazala se udzečka, mazala se ohlávka i kožené vodítko. Když dorazila další uzdečka, namazala se i ta.
A já mezitím konečně našla dlouho hledané, kdesi ztracené jezdecké boty kentaur s šikmým zipem. Luxusní to prácička, stály mě přes tisíc korun. Péče o ně je mou prvořadou starostí. Kor teď, protože jsem si je obula a vyrazila za koňmi.
Prosím, takovou blbost mi zakažte dělat. Boty totiž zasraný od bahna, špinavý... a teď je umýt. Voda kůži škodí.
Ale žádný strachy. BANG Balzám na kůži s včelím voskem je hned vedle v místnosti, tak se ujmem péče o boty.
A boty jsou jako nové. Pár měsíců jsem o ně zanedbala pořádnou péči a bylo zvláštní, že jakmile jsem je jen trochu namazala balzámem... boty jsou mnohem lesklejší, pružnější a vypadají... no prostě vypadají dobře.
Nikdy nepodceňujte sílu balzámu na kůži. Mazejte pravidelně a pečlivě... však ono se to vyplatí. I v případě následného prodeje takto opečovávané věci bude vypadat stále k světu víc, enž staré zašlé zaprášené cajky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama