Když koupit ji je moc mainstream

20. dubna 2015 v 19:40 | LeaSar |  Příběhy ze života
Moje kobyla má zajímavou vlastnost. Zničila a ztratila všechny ohlávky, kromě své původní. A měla jich docela dost. Krásnou vínovou, černou s beránkem. Druhou náhradní vínovou za první rozbitou. Všem přeji lehkou zem.
Ale já se nevzdávám. Novou ohlávku kupovat nechci, běžná levná za 100kč je bohužel příliš malá a další dražší už se mi kupovat nechce.
Ovšem doma se mi válel starý nylonový popruh a taky jedna stará ohlávka, která byla Sáře bohužel příliš malá.
A tak to tedy začalo. Rozhodla jsem se vyrobit svou vlastní ohlávku.


A že to byl teda těžký boj, jednak podle vzoru jsem spletla hned první část ohlávku a musela jsem ji pracně předělávat, a jednak jsem to celé šila ručně.
Jediná nit, která doma navíc je je černá (nebo tmavě hnědá, tím si nejsem úplně 100% jistá), a popruh byl světle růžový.
Třešničkou na dortu je i fakt, že jsem naprostý šicí antitalent.

Trocha detailních perliček mé ohlávkové recese:

Trvalo to dva večery, deptaly mě kličky které se zamotaly z nitě, probolavělé prsty od jehly, ale nakonec se má FULL+ ohlávka z té hromady kovových komponentů, nylonového popruhu a snad kilometru nitě opravdu vytvořila.
Asi nejvtipnější ale bylo následné zkoušení. Zatímco má kamarádka chytala ostatní koně, já vytáhla novou ohlávku, a vyměnila ji za tu starou. Když přišla, rozesmála se a řekla, že ta ohlávka je strašná. Navíc její první otázka byla, jestli není z ponyclubu. Což mě trochu urazilo, ale dobře. Tak sem jí řekla, ať se na ni podívá pozorněji, což udělala. Její reakce? "To vypadá, jak kdyby ji někdo šil ručně." a přesto jí to chvíli nedošlo :D.
Momentálně má ohlávku už den, pojedu za ní co nejdříve. Ohlávka jí je trochu větší a navíc je trochu víc hadrová, než jsem čekala, ale asi mě to bude mrzet míň než třeba ta krásná ohlávka s beránkem, kterou ta potvora zlikvidovala během dvou týdnů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 skromnyhenri skromnyhenri | 28. dubna 2015 v 21:21 | Reagovat

Sluší jí,bez debaty :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama