Já jsem lepší!

17. listopadu 2016 v 10:01 | LeaSar |  Postřehy a úvahy
Zdravím všechny u nového článku na blogu Equus Universe, dnes se jedná o úvahovou práci, zapojující reálný příběh.

Nejsem nijak skvostný jezdec. Sotva zase klušu, cválala jsem naposledy někdy ve 12 a to jen jedno kolečko na lonži na koňském táboře. Nejsem ani ukázkově vzhledový typ jezdce, jakého si člověk běžně představí.


Ale okolo koní jsem se v různých intervalech pohybovala už od svých dobrých 7 let. Dívala jsem se, jak jiní lidé závodí a vyhrávají, držela jsem jim koně, nosila jim cajky, čistila stáje, připravila krmení. A během těchto aktivit jsem také pochytila plno znalostí, zkušeností a informací. Dost na to, že jsem se prostě rozhodla pořídit si koně s tím, že to ježdění se naučím na svém.
Že mi to do teď nevyšlo je politování hodné, ale přesto všechno si stále zakládám na tom, že jsem patřičně, dá se říci, hrdá na zbývající znalosti.
Praxe ohledně koní totiž jistě není jen o tom nasednou do sedla a vyrazit. O čemž by jistě mohlo hovořit mnoho lidí.
A právě tady se dostáváme k jádru věci, o které hovořím. Tou věcí myslím příběh, který se stal a který mě dodnes naplňuje jen nechápavým vrtěním hlavy nad tím, kam až může dosáhnout něčí arogatnost.
Během fotografického semináře, pořádaného na našem ranči, si má kamarádka jako pomocníka na focení přizvala ještě jednu slečnu. Že má slečna ego, sahající až k nebeským branám, a slouží tamním andělům jako ochrana před slunečním zářením, to mi je jasné už delší dobu. Tohle totiž není poprvé, kdy jí z rtů tryskaly perly jak termální pramen z Karlovarského Vřídla.
Jelikož kamarádka si stavěla vlastního valacha, na slečnu zůstala má kobylka, neboť já byla v řadách fotografů, coby platící zákazník semináře.
Samozřejmě, že z ní Sára měla dobrý den, po více jak hodinovém fotografování totiž kobča nechtěla stát, kor když sme fotili v prostorech jejich výběhu, a čas od času jí nerespektovala.
A jelikož slečna neměla do čeho píchnout, a co zkritizovat, využila volného času k tomu, aby mi oznámila, že s ní vůbec nepracuju na tom, aby správně chodila za člověkem, a že předbíhá.
No samozřejmě, že jsem jí oznámila, že moje kobyla se mnou šlape jako hodinky. Což je pravda. Moje kobyla za mnou chodí bez vodítka, reaguje na hlasové povely, ustupuje, když já ustupuju. Takže jsem jí řekla popravdě, že je to tím, že ji Sára nezná. Ale ne, víte, když máte ego o velikosti Mount Everestu, kdy se vám přece nikdo nemůže rovnat, tato odpověď vám nestačí, jasnou pravdou je to, že já jsem neschopná, ona to ví všechno nejlíp, a prostě takhle to je.
Takže se to vyperlilo do věty "Až budeš mít naježdíno tolik co já, potom se semnou můžeš bavit."
Co na to říct? Nevím co byste řekli vy, když vás to individuum vůbec neposlouchá, ale já jí jen oznámila, ať drží zobák, a že ta kobyla jí prostě nerespektuje a tečka.(a jízlivou poznámku si nechám pro sebe)
A tímto můžeme uzavřít příběh ze života. Nutno opravdu říci, že se svou kobylou pracuju ze země pravidelně. Chodí vedle mě, chodí za mnou, ale jen sakra málo kdy se stane, že by mě předbíhala. To se orpavdu musí něco stát, musí někde šustit bubák nebo tak něco, a vždycky stačilo Sáru prostě zkorigovat. nemluvě o tom, že jsem práci ze země absolvovala i spolu s trenérkou.
Ale přesto mě velice zajímá, jak velkou hodnotu taková věta o ježdění a o čase stráveným v sedle může být dostatečným argumentem k tomu, někoho umlčet a prokázat svou pravdu. Za mě teda rozhodně ne, už jen pro to, že mi při té větě vytane na mysl tohle video:
A věřím, že ta slečna stoprocentně taky jezdila mnohem déle než já. (A jízlivou poznámku si nechávám pro sebe)
A co si myslíte vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janča Janča | Web | 28. listopadu 2016 v 18:04 | Reagovat

He tak co k tomuhle říct? někteří lidé jsou prostě .. myslí si že sežrali moudrost světa a nikdo jiný nemůže být lepší než oni.
Tou větou, že má někdo najezděno víc... ok dotyčný mohl častěji na tom koni "jezdit" ale je otázka, jak často jezdil s koněm. :)

2 NaTyy NaTyy | Web | 21. prosince 2016 v 11:13 | Reagovat

Skvělý článek, dobře jsi to napsala ;).. Nesnáším takový lidi kteří si myslí buhví jak jsou užasní přitom nic neumí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama