Kdo to řekl?

8. listopadu 2016 v 11:30 | LeaSar |  Téma týdne
Zdravím všechny u nového článku na blogu Equus Universe, dnes na Téma Týdne.

Ty víš kdo, ve mě evokuje v rámci koňského světa jednu temnou stránku, která umí zatemnit i to nejkrásnější ustájení, které zdejší kraje mohou nabídnout.
Totiž, není nic lepšího, než když přijdete do stáje, kde vás všichni nenávidí, protože o vás jiní šíří lži.

Ano, věřím že mnoho majitelů koní, nebo těch, kteří docházejí do kroužků, či k soukromníkům si někdy něčím takovým prošel.
jezdecká společnost se v České Republice totiž dělí na neslučitelné tábory. Ti zkušení, versus ti začínající.
Ani já nebyla těchto situací ušetřena. Naopak, kvůli vzhledu a tomu, že jsem ke koním opravdu přišla dosti pozdě na poměry doby ještě před několika lety.
Můžeme mluvit o štěstí, že dnes je to hlavně o slovních přestřelkách, věřte mi, že kdysi se chodilo do extrémů. Mlácení, ničení věcí a sabotáže už dnes naštěstí tolik neletí.
Ale nic to nemění na faktu, že pomluvy a lži se stále šíří.
Ano, hovořím i o vlastní zkušenosti, bohužel. Ne, že by mě to nějak záživně ovlivňovalo. Během 9 let základní školy jsem si zažila tolik šikany, a jediná rada (nefunkční btw.), které se mi dostalo bylo, ať je ignoruji.
Tato rada možná nefungovala na šikanování, ale na pomlouvání za zády funguje prostě ideálně. Však já do stáje nejzdím na pavlač, jezdím tam za svým koněm, kterému se chci věnovat. Jak by řekl někdejší majitel ze stáje, kam jsem kdysi chodila pomáhat (a koukat se na P.R.E.) slečnám, které místo práce pokecávaly nad kávočkou a cigárkem:
"Jestli chcete kafe, zajděte si do kavárny... a jestli ste sem přijely kouřit, tak mazejte pod můj stůl a koukejte se činit!"
A já si jeho slova vzala k srdci, ačkoliv mi tenkrát bylo nějakých 14 let, a rozum z toho pramalej.

A dnes sem zde. Propomlouvaná ze všech stran. Týrám Sáru, jsem tupá, všechno jen pokazím.
Nejhorší je, že Já vím kdo to říka.
Ačkoliv nutno dodat, že mě nejvíc dostává hláška, kterou slýchám tak jednou do měsíce: "Já se tě zastávám, páč tě nikdo nemá rád."
To taky vím, kdo řekl. A nedělám si z toho vůbec nic.
Ostatně, ti všichni okolo, co něco říkají, ti mi prostě krev nějak nepijou. Dokážu s tím žít.
Ostatně, právě pro to všechno, pro ty pomluvy, naschvály, překrucování, nenávist a další věci, jsem se rozhodla tak jak jsem se rozhodla. Je to všechno moje! Já si na to vydělala, já si to zaplatila, já si to vybrala! Nejsem na nikom závislá.
Já jsem ta silná, která si to doopravdy vybojovala. A to je to, na co sem byla, jsem a budu hrdá a pyšná, protože to má skutečnou a pravou hodnotu. Nehledě na chyby, kterých se možná dopustím.

Protože jak už jsem jednou citovala:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama