Neskutečný bubák

5. listopadu 2016 v 8:30 | LeaSar |  Postřehy a úvahy
Zdravím všechny u nového článku na blogu Equus Universe. V dnešním článku bych se chtěla věnovat bubákům.

Asi každý majitel koně si zažil chvíle, kdy se jeho kůň vylekal naprosto obyčejné věci. Může se jednat o igelitový pytlík, plachtu, petlahev, lidi stojící u kolbiště, nové věci, rozprašovač repelentu...
Mohla bych pokračovat do nekonečna. Ale přesto mi zůstává rozum stát nad tím, jakého že si Sára vybrala bubáka, kterého se bude bát.
Věřte nebo ne, moje kobyla se bojí beránka na nánosník.


Ne... prostě ne. Já to prostě nedokážu pochopit. Proč zrovna beránek. Proč zrovna taková, s prominutím, píčovina. Že se bojí šustící plachty prosím, to pochopit dokážu, ale beránek?
Abych to uvedla na pravou míru, ona ho nesnáší na hlavě. Nedovolí mi jího dát ani na nos. Když jsem se s ní jednou rvala trvalo mi dvě hodiny, abych jí beránka narvala na nos. Jen kvůli nafocení. Ona si ho nenechá ani přetáhnout přes hlavu. Prostě z něj má hrůzu.
Je to pro mě o to víc zapeklitá otázka i pro to, že před tím měla dvě ohlávky s umělým beránkem. A bez problému. A teď si ten pravý odmítne byť nechat přiblížit k hlavě.
Beránková ohlávka pro nás není žádná novota.

Už jsem skoro zoufalá. Ne že by na tom záleželo, je to jen pitomý beránek, ale proč zrovna ten se jí nelíbí? Co s ním může mít za problém? Smrdí jí?
Dvě hodiny praní a bojování nakonec přinesly výsledek beránka na nose, a další dny odbourávání toho, že začala šíleně házet hlavou při zapínání nánosníku.

Prostě bych jí ráda nabídla komfort, který tato pravá vlna nabízí, a její strach z tohoto materiálu na její hlavě mi přijde přehnaný. Na těle jí beránek totiž nevadí.

A nějak takhle by mohla vypadat Sářina noční můra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama