Abraka dabra beránek!

17. ledna 2017 v 10:00 | LeaSar |  Příběhy ze života
Zdravím návštěvníky blogu u nového článku, který popisuje můj příběh o tom, jak se pomalu zbavujeme strachu z huňaté součásti jezdecké výbavy. O této problematice už jsem se věnovala v jednom článku: Neskutečný bubák

Není to nijak potřebný či důležifý doplněk, který by Sára strašně nutně potřebovala. Ostatně pravý beránek je spíše o estetice, a jen málokdy je doopravdy nutný. Pokud vám některé cajky koně odírají je totiž lepší se těchto věcí zbavit a nikoli je kompenzovat.

Můj zájem o beránka byl až chronicky irelevantní, ačkoliv jsem chtěla nabídnout Sáře mimo jiné i komfort měkkosti ovčí vlny.
Už jako malá holčička jsem měla ráda koně, dostala jsem se k nim díky knížkám v knihovně, které patřily i mé sestře. Ačkoliv sestra už nakonec o koně zájem nejevila, mě onen zájem vydržel celý život.
I díky této skutečnosti jsem tedy během let dostávala plno dárků s koňskou tématikou. Mezi nimi i hrnek a talířek s kreslenou hlavou koně. Hlavou koně, s beránkem na nose.

Právě tato malba na porcelánu mě uchvátila natolik, že jsem se během času, kdy vlastním Sáru, rozhodla, že bych ráda měla takovýto malý setík ještě jeden, a tentokrát se Sárou, s námětem z vlastní fotografie.

Rozhodnutí následovalo rozhodnutí, přišla sleva na beránky na jedné stránce, k tomu poštovné zdarma, klik na košík, napsání adresy a za dva dny beránek došel.

To bylo asi to nejjednodušší co se beránka týče. To se stalo v červenci. S čím sem totiž nepočítala bylo to, že se Sára bude beránka bát do takové míry, že bylo nemožné jí ho na nos dát.
Nasazení téhle nádhery trvalo něco přes dvě hodiny, jenom kvůli fotografování.

I proto jsem se rozhodla, že bych se na tento problém mohla zeptat v diskuzi, a požádat o radu, jak postupovat.
Věřte mi, o koňských diskuzích raději budu psát vlastní článek, protože do tohohle by se to nevešlo. Ale suma sumárum jsem se setkala s ohromným návalem nevole, protože jsem chtěla dát kobyle beránka, když nechtěla mít na nose beránka.

Jedny z posledních komentářů mě osočovaly z toho, že požaduji návod alá, zašeptat kouzelné slovíčko, a vuala, kobyla si beránka nechá nasadit.
Během této diskuze už se mi ale beránek sušil v pokoji po vyprání kvůli odstranění zápachu, který jsem si myslela, že je základním problémem, proč se Sáře tolik beránek nelíbil.

A po jeho uschnutí jsem jej vzala zpátky. Inu, stačilo dvacet minut a pytlík mrkví, a nakonec byl beránek i na nose.
Takže ano, svým způsobem to opravdu chtělo jenom "kouzelné slovíčko."
Abraka dabra beránek!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cherry Blossom Cherry Blossom | Web | 19. ledna 2017 v 18:27 | Reagovat

No naprosto s tebou souhlasím :-D. Kolikrát úplně koukám, jak dokáží lidé prudit a za dobrý příklad ti dám fotku mé kamarádky. Dávala do skupiny fotku se svojí kobylou a měla v ruce bičík :-D . Mělas vidět, jak se najednou všichni osočili, že je bičík zlo a podobně :D. Takže klid, prostě to tak je no :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama