Hlupáci a otroci

15. února 2017 v 18:34 | LeaSar |  Příběhy ze života
Dnešní článek chci věnovat ad absurdum chování lidí, kteří se pochybují okolo koní, naneštěstí okolo koní ve stádě, kde je i moje Sára. A proto vám přináším článek, u kterého se doufám potrháte smíchy stejně, jako jsem se trhala já, když se ten zážitek udál.

Se začátkem sněžení jsem se letos rozhodla, že moje kobylka bude nosit nepromokavou deku podšitou fleece. Má to nersporně mnoho výhod, a také mnoho nevýhod. Jednak proto, že jelikož neplatím o 500,- Kč víc a nemám ji zavřenou v boxe, nemám nárok na to, aby se mi o ni stájník jakkoliv postaral, a tedy má deku permanentně na sobě.
Ta druhá je, že jelikož tam nejsem denně a o koně se mi nikdo nestará, tak se může stát, že se deka rozbije.


Ano, přesně to se totiž stalo. Jednomu z řemínků, který fixuje deku okolo zadních nohou, se rozbila karabina a tím pádem visel volně u Sářiny nohy.
Jistě, asi by se nic nestalo, ale jak jinak, než jako posměch že máte rozbitou deku si vyložit přístup slečny, která vám musí poslat pomalu padesát fotografií onoho inkriminovaného místa rozbití, místo toho, aby pobrala aspoň špetku inteligence, a ten provázek jí sundala. Ono se tisíckrát nic nestane, ale nebezpečí, že si do toho zasekne nohu nebo se o to třeba zraní nějaký jiný kůň, zůstává.

Aby toho nebylo málo, slečna se ptořebovala vytáhnout. Prý není můj otrok, a proto do skupinové konverzace zveřejnila příspěvek, kde se zoufale ironicky snažila popsat to, co já jí napsala do soukromé konverzace. Že je údajně Sára v nebezpečí a okamžitě jí musí sundat ten provázek.
Ha, ha, ha.... No vysmáté smajlíky ostatních slečen dávají napovědět, že jako každý stáj i tahle musí být plná pomluv a nepřátelství mezi těmi, kteří s nim ipravidelně nechlastaj, a anetrčí u koní celé dny, ale mají i jinou práci.
Inu, a jdeme ke hlupákům. Jak jinak pojmenovat lidi, kteří vám řeknou, ať se seberete, ajedete si jí to sundat sami? Když ví, že ste v práci. A to se bavíme o lidech, kterým táhne už na mnohem vyšší věk, než je nějakých 20-25, kde by se ten nedostatek chytrosti, a naopak převaha blbosti dal jakž takž ještě omluvit.
Vrcholem byla oprava 16 kilometrů na 15, jakože strašně moc důležitý fakt. :D Inu... chytrému napověz (že místo cvakání mobílkem ze všech úhlů by příště bylo lepší použít mozek, a ten provázek raději sundat, což by udělal každej rozumnej a chytrej člověk), a blbého kopni (když ten hlupáček má potřebu to ventilovat veřejně). A hlavně se nečílit, jen se tomu smát, že vesmír a lidská blbost je nekonečná. No... však to znáte, vesmír možná nekonečnej nebude.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 15. února 2017 v 18:46 | Reagovat

Jo u nás ve stáji je to to samí.

2 Kate Kate | Web | 17. února 2017 v 11:26 | Reagovat

Koukám, že ve všech stájích je to úplně stějné. Všichni probírají všechno a všechny, ale aby zapojili mozek a uděli něco užitečného to už se nestane.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama