Zase jenom problémy

28. března 2017 v 9:03 | LeaSar |  Příběhy ze života
>>Předem se omlouvám, ale jak se zdá, blog má nějaký problém s vkládáním fotografií, vůbec se nepřizpůsobují článku a to ani, když sem je manuálně zmenšila v editaci článku<<

Zdravím po delší odmlce opět u nového článku o mojí klisně Sáře.

Začalo jaro, zima je pryč, sluníčko svítí, všechno je fajn. Rozhodla jsem se si nechat ušít westernové sedlo a také uzdečku.
A někdy v tu chvíli se to začalo všechno podělávat.
Od konce dekování jsem zjistila, že Sára není zrovna v kondici, v jaké by měla být, ale kvůli zdravotní obíhačkám po všech doktorech, jsem to až tak výrazně neřešila, protože jsem měla jiné starosti, jako například, že po vytržení zubu sem měla díru v dásni až na kost, což mi způsobovalo bolesti a doporučení doktora vyhýbat se prašným a špinavým místům, a také fyzické námaze, protože z nějakého důvodu při tahání těžších věcí jsem mívala plnou pusu krve a hnisu.
Pak jsem se zase dozvěděla o možném výskytu polypu (a nebo také z 20% zhoubného nádoru), takže sem další část zimy strávila v depresích a strachu.


Když sem pak den před příjezdem sedláře, po vcelku běžném lékařském zákroku přestala dýchat, zapadl mi jazyk a museli mě oživovat, bylo mi jasný, že mám zase jednou období blbce.
Nejenom, že mě nepustili domů, takže sem nemohla být přítomná měření koní sedlářem osobně. Ale ještě mi všichni oznámili, že Sára nemá vůbec žádné svaly. Ale ačkoliv jí trčí žebra, tak je tlustá a má senné břicho.
A tak začal složitý proces vysvětlování, že kobyla musí dostávat příkrm, kor když s ní začínám velmi intenzivně pracovat, pak přemlouvat, aby mi ji tedy, když je pastevně ustájená, krmili, když já tam nemůžu být denně.

Naštěstí se už snad od té doby hodně změnilo. Dokrmování bylo domluveno, a se Sárou pravidelně pracuji. Stále je hubená, ale přesto jde cítit, jak se jí formují svaly na krku i u páteře.
Začala jsem Sáru při lonžování vyvazovat, což se mi moc nelíbí, ale vidím, že už sama začíná chápat, jak má při klusu a cvalu držet hlavu a snaží se sama, což vždy chválím, a doufám, že zanedlouho již vyvázání nebude třeba.
Vyvazovačky jsem prozatím vypustila úplně, ale pořídila jsem si nový, vlastní obřišník, a oprášila pár starých lonžovacích pomůcek. Jedním z nich je lonžovací postroj AWA, který se dává koni za zadek. Nicméně já ho dlouho nepoužívala, protože elastická část, která se zapínala do udidla se mi zdála jako pořádná prasárna.
Tou druhou jsou moje u aivy koupelené nedělené otěže, které jsou moc dlouhé na ježdění, ale ideální na provléknutí přes kohoutek pod nohama. Právě tento systém současně kombinuji s prvním postrojem.

Jednou z dalších příjemných chvil byla vycházka na Sáře s mou velice dobrou kamarádkou, která nás vzala na vodítku ven do terénu a prošly jsme spolu okolí stáje, což bylo opravdu krásné a své kamarádce za to moc děkuji.

No a nakonec jsou tu zase ty finance. Jelikož přecházím na western (ačkoliv anglii si stále nechávám- Kentaur je kentaur, a nenáí na škodu ta sedla střídat :) ) potřebuji westernovou deku, jednu už jsem vybrala, ale nebyla všude stejně tlustá, ale byla korekční, což k sedlu na míru není ideální, navíc mi ji dodali s černýmy fleky na kůži, všude byly stopy lepidla a v pátečnímkanálu byla kůže celá strhlá. Nyní čekám na vyřízení reklamace a snad i výměnu za jinou, dražší, ale snad lepší deku (chtěla jsem i navajo, ale to co se mi líbí do čech nikdo neexpeduje).
Taky se letos opět odčervuje, což u mě znamená odčervení drahé jako kráva- Equest Pramox.
Samozřejmě záloha za westernové sedlo, a příští měsíc zhotovení uzdečky s otěžemi.

Mimo jiné jsem taktéž sedlo zkoušela, pod tou béžovou navajo jsou další dvě westernové deky, kobylu tlačila do lopatek a a na kohoutku nebylo vůbec žádné místo... přesto se mi paní sedlo snažila dát, jako ideálně padnoucí, když pod něj budu dávat milion tlustých dek, ale jinak je hezké. (PS, v případě zájmu stačí napsat vzkaz, a já vám prodej sedla sprostředkuji, je za opravdu krásnou cenu - 15 tis., přičemž sedla této značky- Westwood saddlery, se nová prodávají za 50 tisíc plus doprava z USA. Ale je konfekční tedy sedí americkým plemenům a ne nám, kohoutkatým teplasům :D )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 29. března 2017 v 11:00 | Reagovat

Tak to je mi líto že si na tom tak jak si. Budu doufat že bude vše v pořádku a že Sára bude na tom taky dobře :)
je moc pěkná.
Snad to vyvazování nebude za chvíli potřebovat :)

2 Kate Kate | Web | 11. dubna 2017 v 19:37 | Reagovat

Jojo zdraví se vždycky pokazí, když to člověk nejmíň čeká. Taky jsem proti vyvazovaní koní na lonži, ale i já občas musím tyto prostředky použít, aby holky pochopily, jak a co se dělá. Tak snad všechno bude brzo tak jak má :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama