Tak zase změna

20. září 2017 v 8:00 | Leasar |  Téma týdne
Vítám všechny čtenáře u nového článku na blogu equus universe.
Dnes článke, který zařatuji do témata týdne, ale celkem snadno by se dalo hodit do rubriky příběhůze života.
Jako skoro všechno z momentálních aktualit okolo mě a Sáry, je i tento článek věnován našemu očekávanému westernovému sedlu šitému na míru.


Už od 3.3.2017 jsem očekávala ušití sedla, které se měřilo na míru mě a mé klisně Sáře.
Šít nám ho měl pan sedlář Adamec. Nečekala jsem za dohodntou částku žádný zázrak co se kvality kůže týče, čekala jsem jen barvenou kůži, nikoli mořenou, stopy štětce, možná trošku nepřesné sukně, prostě estetické problémy, ale pokud si zadám ušití sedla na míru, čekám, že bude sedět na míru.

Sedlo tedy dorazilo 17.8. a jak jsem čekala, drobné nedostatky byly vidět hned od začátku. Jenže ouha, nebyly to estetické problémy, které mne začaly trápit. Velikost posedlí byla o dost menší, než jsem chtěla (menší než posedlí, které bylo ukázáno s tím, že ptořebuju posedlí ještě větší), zadní rozsocha, která měla být hodně otevřená a široká byla užší než sedlo standardní velikosti, které si od stejného sedláře šila slečna ze stáje.

Všechno bych mohla překousnout. Dokonce i fakt, že mě posedlí tlačilo do stehen. Ale pokud sedlo dám na koně, dotáhnu na fest a přesto sjede o několik cm dozadu, to si sedlo na míru nemůže dovolit. Bohužel. Je to tak. Bohužel.
Ani tvar sedla nebyl takový, jaký si člověk představí pod typem Reining, více připmíná all around.

Sedlo jako takové by bylo hezké, jak říkám, nad drobnostma jsem přimhouřila oči, mosazné zdobení vypadalo opravdu dobře, troufám si říci, že lépe než běžně stříbrné prvky.
Musím také uznat, že přístup pana Sedláře byl absolutně bezproblémový, sedlo vzal zpátky a vrátil peníze. Bylo mi to velice líto, na sedlo jsem se těšila.


Jak je to tedy s motivací? Jednoduše. Na fotce nahoře uprostřed vidíte hnědé sedlo se stříbrem. Jedná se o ani ne rok staré sedlo od pana Toma Zajace. Toto sedlo, šité na míru pro quarter horse, nejenom že Sáře sedlo, aniž by bylo dotažené, tak drželo na místě, ale hlavně při prvním posazení se do sedla jsem pochopila... Pochopila jsem, že chci sedlo od Toma.
Rozhodnutí doprovázelo shánění financí a domlouvání měření. Měření je za námi, dohoda o sedle taktéž. Zaplatím 2x tolik než u prvního sedla, ale vím, co můžu očekávat.
Zajac mi termín řekl 18.10., kamarádka ze stáje na to své čekala celou zimu. Začínám přijímat sázky, kdy bude hotové to moje.

Motivace je zajímavá věc, když je dostatečně silná, jste schopni ze sedla za 24 tisíc skončit u sedla za 40.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 20. září 2017 v 14:11 | Reagovat

Upřímně se mi nelíbí :-) Snad budeš s tím novým spokojená!!

2 Kate Kate | Web | 25. září 2017 v 14:41 | Reagovat

Se sedly byl vždycky boj ať s westernovými či anglickými. Než jsem vybrala moje sedla na děvčata, tak aby jim i mě seděla tak jsem u toho několikrát ztratila nervy a těch peněz utopených v tom ani nepočítaje. Tak snad už konečně vše vyjde a budete mít sedlo, které by pasovalo vám oboum.

3 equus-universe equus-universe | Web | 25. září 2017 v 21:44 | Reagovat

[2]: tak víš, co, kdybych kupovala sedlo někde z e-shopu chápu, ale sedlo které přijel a naměřil přímo sedlář... to mě prostě ranilo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama